ÜYELİK
MENÜ

Kosgeb Desteği ile Girişimcilik

18 Haziran 2019 10:30 35 Okunma Alper Erdoğan Tarafından Yazıldı

Değerli Girişimciler , şimdi sizlerle hakkında en çok bilgi kirliliği bulunan bir konu hakkında mevzuatın içinden tam ve eksiksiz bilgileri paylaşmak istiyorum , öncelikle lütfen bu konuda daha önce size gelen mail ve mesajları , arkadaşlarınızdan duyduklarınızı ve gazete haberlerini unutun !

Hadi başlayalım ;

Desteğin adı ; Yeni Girişimcilik Desteği yani KOSGEB in 4 günlük eğitimlerini tamamladıktan sonra kurulan işletmeler destek kapsamına alınmaktadır, yani eğitime katılmadan önce kurulan işletmeler bu destekten yararlanamaz.

Eğitime katıldınız ya sonra ;

Eğitimden sonra bir mali müşavire giderek vergi açılışınızı yaptırınız , devamında esnaf yada ticaret odası kaydınızı ve belediye işyeri ruhsatınızı çıkartınız.Bu aşamadan sonra KOSGEB kayıtlarınızı internet üzerinden yaparak iş planınızı hazırlayıp kuruma sunmanız gerekmektedir.

İş planınızı sundunuz , şimdi sırada KOSGEB sizi kurula davet edecek kuruldan sonra iş planınız onayloanabilir -reddedilebilir yada revize istenebilir bu 3 durumdan biri tarafınıza yazılı olarak bildirilir. Biz ONAY aldığınızı varsayalım. Gelen kurul kararından itibaren 30 gün içinde kosgebe taahhütname göndermeniz gerekmektedir , bu taahhütname destek sürecinizin başladığı tarihtir.

Taahhütname KOSGEB ‘e ulaştı , artık ÖDEME talep edebilrisiniz , en sevdiğimiz kısım

Alper Erdoğan - DİĞER MAKALELERİ

Muhasebeciler.com.tr - Lokasyona Göre Muhasebe Bürolarını Listeleyin © 2021