ÜYELİK
MENÜ

Alparslan Çetinkaya

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Fatih / İstanbul

Alparslan Çetinkaya Hakkında

1952, İstanbul doğumlu, Alparslan ÇETİNKAYA, lise öğrenimini Pertevniyal Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi, İktisadi Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

1975 yılında, üniversite son sınıfta kurduğu bürosu ile mesleğe adım atan Alparslan Çetinkaya, 45 yıldır sektörde; birçok yerli, yabancı, küçük, orta ve büyük ölçekte firmaya bilgi, birikim ve tecrübelerini aktarmak amacıyla faaliyet ve hizmetlerini SMMM, yönetim danışmanı ve yönetim kurulu üyelikleri ile sürdürmektedir. Akaray - Fatih'te faaliyet gösteren ofisinde, kendisi ile birlikte 6 kişilik bir ekip ile mükelleflerine muhasebesel ve finansal her alanda hizmet vermektedir. 

Alparslan ÇETİNKAYA, İstanbul S.M.M.M. Odası üyesidir.

Alparslan ÇETİNKAYA, evli, üç çocuk babasıdır.

VERDİĞİMİZ HİZMETLER

Hizmetlerimiz

Kuruluş ve Tescil İşlemleri: Yerli ve Yabancı, Gerçek ve Tüzel kişilere ait işletme ve şirketlerin ana sözleşmelerini oluşturarak kuruluşlarını gerçekleştirmek. Ticaret ve Sanayi Odaları, Vergi Daireleri, SGK ve diğer ilgili resmi makamlardaki gerekli başvurularını yapmak.

Şube Açılış İşlemleri: Yerli ve Yabancı, Gerçek ve Tüzel kişilere ait işletme ve şirketlerin şube, depo ve irtibat bürosu gibi diğer şube işyerlerinin açılış ve kapanış işlemlerini yapmak.

Birleşme/Tasfiye İşlemleri: Şirket birleşme, bölünme, devir ve tasfiye işlemlerini sonuçlandırıp tescil ettirme hizmetlerini sunmak.

Beyanname/Bildirge Sorumluluğu: Genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin defterlerini tutmak, bilanço, kar-zarar tablosu ve beyannameleri ile diğer belgelerini düzenlemek.

Bordrolama ve Personel Özlük İşlemleri: İşletme personeline ait ücret bordrolarının, hesap pusulalarının hazırlanması, personellerce imzalanmak üzere işverene sunulması. Aylık prim ve hizmet belgelerinin tahakkuk ettirilerek firmalara iletilmesi. İşe giriş ve işten çıkış bildirgelerini kanuni süresine uygun düzenlemek. İşten ayrılan personelin Kıdem ve İhbar Tazminatları’nın hesaplamak; işten ayrılma ile ilgili tüm belgelerin hazırlamak.

Personel Temini/ Eğitimi ve Muhasebe İç Sistemi’nin Kurulumu: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ön muhasebe personellerini temin etmek, eğitmek, eğitim sonrası kontrolünü yaparak, ön muhasebe sisteminin kurularak, işleyişini sağlamak.

Denetim ve Raporlama: Belgelere dayanılarak, inceleme, denetim yapmak, mali tablo ve beyannamelerle ilgili konularda yazılı görüş vermek, rapor düzenlemek.

Danışmanlık: SGK, İş, Vergi ve ilgili diğer mevzuat konularında yönetim danışmanlığı yapmak.

Soru Sor

Güvenlik Kodu

SORU CEVAP

Henüz soru sorulmamış

MAKALELER

Henüz makale eklenmemiş

FOTOĞRAF GALERİSİ

Henüz fotoğraf eklenmemiş

VİDEOLAR

    Henüz video eklenmemiş

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

ADRES:

ABDÜLLATİF PAŞA SOK SEHER APT NO 18/11 AKSARAY FATİH İSTANBUL

Fatih / İstanbul - Avrupa

Telefon: (0532) 234 14 65

Fax: (0212) 529 59 11

İLETİŞİM FORMU

e-Mükellef

Muhasebeciler.com.tr - Lokasyona Göre Muhasebe Bürolarını Listeleyin © 2021