ÜYELİK
MENÜ

Cenk Batur

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Sarıyer / İstanbul

Cenk Batur Hakkında

Neresinden bakılırsa bakılsın her insanın hayatı Dünyada sadece o insan varmış gibi değerli ve önemlidir. Benim hayatımda eminim ki en azından Rahmetli Annem ve uzun ömürler dilediğim Babam -ki hem Babam hem meslek büyüğüm hemde Ustamdır- değerli ve anlamlıdır. Her çocuğun muhakkak okunası bir hikayesi vardır benimde olduğu gibi. 1984’ün Temmuz ayında doğmadan önce abimden uzunca bir süre sonra dünyaya gelecek olmamın muazzam bir sevinci varmış yüzlerde. Ramazan ayında doğma ihtimalim olduğu ve o dönemlerde ultrason gibi sevinci önceden yaşamaya sebep olan cihazlar olmadığı için erkek doğarsam ismimin Ramazan, kız doğarsam Arife olma ihtimali evde hep tartışıladurmuş. Gerçi doğumum ramazandan sonraya kalmış ve abimin isteğiyle bir adım Cenk bir adım da sanıyorum Babanemin baskısıyla Haluk olarak nüfus kayıtlarına geçilmiş. Neyse doğumum ve ismim konusunda yeterince bilgi verdiğimi düşünüyorum.

Çocukluk ve gençliğim sırasıyla kısa bir kısmı Göztepe Örnek mahallesinin beşinci katında, uzunca bir kısmıda hayatımın Ailemden sonra en değerli varlığı Sarıyer de geçti. Hiçbir zaman sebebini çözemediğim ve hala bugünde izleri devam eden Saddamın Kuveyte girmesi sırasında babam işinden annemse dişinden arttırdığı üç beş kuruşla Sarıyerdeki evimizi inşa ettirmeye başlamıştı. Daha ilkokula bile başlamadığım yıllar olduğu için bazı şeylere gerçekten anlam vermekte zorlanıyordum. Ustaların evi uzakta olduğu için bizim evde kalıyor, babam bazı haftalar bir iki gün işe gitmiyor benim bakmaya kıyamadığım kırmızı Kartal marka arabamızla kum taşıyor Annemse her Türk annesinde olduğu gibi günde yetmiş tencere yemek yapmaya çalışıyordu.

İlkokulu,Ortaokulu,Liseyi Sarıyerden ayrılmadan tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi macerasının ardından çocukluğumdan beri bir ayağımın içinde olduğu Babamın kurduğu Mali Müşavirlik ofisinde buldum kendimi. Benimki bebeklerin havuza atılıp yüzmesini beklemek gibi bir şeydi. Yani kimse bana havuza girmek istermisin diye sormadı ama bende havuza düştüğümde neden havuza attınız beni diye sormadım. Bu havuz çok hoşuma gitti ve halen yüzmeye çalışıyorum. Tabi havuz dar geldi denize çıktım,deniz dar gelir mi bilmem ama gelecek gibi duruyor, o zaman okyanusa yüzmeye devam edeceğim.

İnsanın hayatında kilometre taşları oluyor. Birçok şeye yeniden başladığı yada durup düşündüğü yada öylece kala kaldığı. Evlilik ilk kilometre taşımdı. Annemin kaybı ise taşlarımı dağlarımı yerinden söktü. Ta ki canım kızım Nazenin doğana kadar. Şimdi eşimle birlikte enterasan bir aşk hikayesinin içindeyim. İmkan olsa kızımı sırtıma alır tüm hayatımı o şekilde yaşamak isterdim.

Her insanın değerli bir hikayesi vardır.. Okumak lazım..

VERDİĞİMİZ HİZMETLER

Defter Tutma

Ülkemizde ticaret yapabilmek veya hizmet sektöründe faaliyet gösterebilmek için Vergi Usul Kanununca belirlenmiş kurallara göre ilgili defterlerin tasdik edilmesi ve bu defterlerin kurallara yani Muhasebe Standartlarına uygun tutulması gerekmektedir. Bu defterlerden bazıları İşletme Defteri, Serbest Meslek Defteri,Yevmiye Defteri,Büyük defter,Envanter defteri gibi defterlerdir. Mali Müşavirlik ofisimde ana faaliyet konularının başında defter tutma hizmetleri gelmektedir.

Bordrolama ve Sgk

İşverenler işlerini devam ettirebilmek için kendi başlarına çalışmayı sürdürebilirken, işletmenin büyümesi,yeni şubeler açması,iş hacminin tek kişiye fazla gelmesi vb. sebeplerle personel istihdam etme ihtiyacı duyarlar. İstihdam edilen personelin sosyal güvenlik haklarının verilmesi sorumluluğu işverene aittir. İşveren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili bölümlerine bildirimler yapar ve personelini sigortalar. Ben ay içinde çalışan personelin ücret hesaplarının yapılması yani aylık alacağı brüt ücret,yemek yol vb. ek ücretlerin hesaplanması ve neticesinde bordroların düzenlenmesi, Bordroları oluşan işyerlerinin aylık prim hizmet belgelerinin E-Bildirge sistemi üzerinden verilmesi ve tahakkuk alınması, İş ve İşçi bulma kurumuna (İşkur) bildirilmesi gereken beyan ve bildirimleri, İşe yeni alınan personellerin işe giriş bildirgelerinin hazırlanması,personel özlük dosyalarının oluşturulması ve emeklilik işlemlerinin takip edilmesi hizmetlerini veriyorum.

Destek Hibe Teşvik

Özellikle genç ve kadın girişimcilerin çok ihtiyaç duyduğu, bugün ülkemizde özellikle üretimin,ihracatın ve teknolojiye dayalı sanayi faaliyetlerinin  desteklenmesi için çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek,hibe ve teşvikler kullanılmaktadır. Girişimci ve sanayicinin ihtiyaç duyduğu teşvik ve hibe konularında ihtiyaca uygun çözümler bularak hizmet vermekteyim.

Şirket Kuruluşu

İlgili kanun maddeleri gereğince Ülkemizde Gerçek kişi İşletmeleri, Anonim Şirket,Limited Şirket,Kollektif Şirket gibi işletmeler kurulabilmektedir. Kurumsallığı hedefleyen firmalar genel itibariyle Limited ve Anonim şirket türlerini seçmekte, biraz daha bireysel,belki bir yardımcı personel ile işletmelerini devam ettiren işletmeler Şahıs firması türünü seçmektedirler. Ülkemizin tümünde gerek gerçek kişi gerekse tüzel kişiliklere hizmet verebilmekteyim. Şirketlerin Ana Sözleşmelerinin yazılması,ana sözleşmelerinin tadil edilmesi,Genel Kurul işlemlerinin yapılması,ortak değişimi,sermaye artırımı,sermaye azaltılması,Ticaret Sicil memurluklarında tescil edilmesi gibi konularda hizmet veriyorum.

Soru Sor

Güvenlik Kodu

SORU CEVAP (1)

 • Bilgehan Öz
  Bilgehan Öz
  08.07.2019 19:57

  Merhaba; Yazılım faaliyetlerinde teşvik var mıdır?

  • Cenk Batur
   Cenk Batur
   08 Temmuz 2019 19:58

   Türkiye’de faaliyeti olmayan şirketlere yapılacak olan yazılım, tasarım, mimarlık hizmetleri kanunda belirtilen şartları taşımak kaydıyla %50 kurumlar vergisi istisnadır.

MAKALELER

Henüz makale eklenmemiş

FOTOĞRAF GALERİSİ

Henüz fotoğraf eklenmemiş

VİDEOLAR

  Henüz video eklenmemiş

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Mali Müşavir Cenk Batur

Ahi Evran Caddesi Nazmi Akbacı İş Merkezi No:91 Maslak-Sarıyer-İSTANBUL

Sarıyer / İstanbul - Avrupa

Telefon: (0212) 346 36 36

Fax: (0212) 346 36 36

İLETİŞİM FORMU

e-Mükellef

Muhasebeciler.com.tr - Lokasyona Göre Muhasebe Bürolarını Listeleyin © 2021